ERZ-E10B201CS
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ERZ-E10B201CS
  • 1
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 47 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : ERZ-E10
Varistor Voltage : 200 VDC
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 630 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 200volts 4500A 10mm Crimped Cut Leads