NP06DB331M
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NP06DB331M
Part Number : NP06DB331M
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : NP06DB331M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : NP06DB331M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 7.493 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 330 µH
Current Rating : 320 mA
DC Resistance (DCR) : 2.3 Ω
Self Resonant Frequency : 4.4 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 29 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Power delivery Enterprise projectors
Width : 7.2898 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Case/Package : Nonstandard
Test Frequency : 1 kHz
Height - Seated (Max) : 3.2004 mm
Max Operating Temperature : 105 °C