S2008DRP
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S2008DRP
Part Number : S2008DRP
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S2008DRP.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S2008DRP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Hold Current : 30 mA
Number of Contacts : 2
Voltage Rating (DC) : 200 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 415 In Stock
Applications : Wired networking Lighting PC & notebooks
Case/Package : TO-252-3
Current Rating : 5.1 A
RMS Current (Irms) : 8 A
Max Operating Temperature : 125 °C